Членки

Obuka_02.2023 Обука „ФИНАНСИСКА ПИСМЕНОСТ“ – Анализа на финансиски извештаи на компаниите
adora Награда најдобар проект на годината од REALEXPO 2016 за АДОРА FLATIRON Скопје
kristalno zvono Алкалоид АД Скопје – Добитник на две награди во рамките на „годишната конференција на македонска берза АД Скопје“
ading Групација Адинг на Саем на градежништво 2016
Advokatska-kancelarija-Tosic-i-Jevtic1 САМОУВЕРЕНО ДО ЦЕЛТА: Постојаното надградување е клучот за да се издвоите на пазарот — адвокатска канцеларија „Тошиќ & Јевтиќ“

Членки

Во организација на Македонско – Бугарската Стопанска Комора, Ве покануваме на тематска обука со наслов: Финансиска писменост- Анализа на финансиски извештаи на компаниите   Програма: […]

Претседателката на Македонско-Бугарската Стопанска Комора, м-р Биљана Митева, денеска, 04.12.2023г. оствари работна посета на рудникот Булмак 2016 ДООЕЛ Пробиштип. На средбата со управителот на рудникот, […]

Успешната градителска приказна Адора Flatiron Скопје е прогласена за НАЈДОБАР ПРОЕКТ НА ГОДИНАТА на Саемот на недвижности RealExpo 2016, за што синоќа ова вредно признание […]

Во рамките на „Годишната конференција на Македонска берза АД Скопје“ на Алкалоид АД Скопје му беа доделени две награди: Награда „Кристално ѕвоно“ за постигнато второ […]

Заедно со уште околу 90 компании од градежниот сектор и 20 компании за недвижности, Групацијата Адинг зеде учество на 13-тиот Саем на градежништво и недвижности. […]

Последниве години во Македонија, се повеќе млади правници се решаваат самостојно да запливаат во светот на адвокатурата. Рамо до рамо со искусните „волци“, тие самоуверено […]

Кирил Лазаров е новиот бренд амбасадор на ЕВРОИНС Осигурување. Тригодишното партнерство кое започнува од денес, ќе значи промовирање на брендот на ЕВРОИНС од страна на […]