Членки

Obuka_02.2023 Обука „ФИНАНСИСКА ПИСМЕНОСТ“ – Анализа на финансиски извештаи на компаниите
adora Награда најдобар проект на годината од REALEXPO 2016 за АДОРА FLATIRON Скопје
kristalno zvono Алкалоид АД Скопје – Добитник на две награди во рамките на „годишната конференција на македонска берза АД Скопје“
ading Групација Адинг на Саем на градежништво 2016
Advokatska-kancelarija-Tosic-i-Jevtic1 САМОУВЕРЕНО ДО ЦЕЛТА: Постојаното надградување е клучот за да се издвоите на пазарот — адвокатска канцеларија „Тошиќ & Јевтиќ“

Главни Вести

Во организација на Македонско – Бугарската Стопанска Комора, Ве покануваме на тематска обука со наслов: Финансиска писменост- Анализа на финансиски извештаи на компаниите   Програма: […]

Денеска Претседателката на Македонско-Бугарската Стопанска Комора, м-р Биљана Митева, заедно со Амбасадорот на Бугарија во Македонија, г-динот Ангел Ангелов и со трговското аташе, Красимир Драгнев, […]

Претседателката на Македонско-Бугарската Стопанска Комора, м-р Биљана Митева, денеска, 06.12.2023г. оствари работна средба со градоначалникот на Општина Струмица, г. Костадин Костадинов. На средбата се дискутираше […]

На 05.12.20223 година во Хотел Хилтон, на покана од Претседателот на стопанската комора на Северозападна Македонија, г. Менди Ќура, Претседателката на МБСК, м-р Биљана Митева […]

Претседателката на Македонско-Бугарската Стопанска Комора, м-р Биљана Митева, денеска, 04.12.2023г. оствари работна посета на рудникот Булмак 2016 ДООЕЛ Пробиштип. На средбата со управителот на рудникот, […]

Претседателот на МБСК Биљана Митева на 16.11.2023 година, заедно со заменик министеротза здравство во Република Бугарија Професор Илко Гетов, остварија работна посета на проектот за […]

Македонско-бугарската стопанска комора и Амбасадата на Р.Бугарија во Р.С Македонија со бизнис секторот од двете држави на 09.11.2023 година,во хотел Александар Палас одржаа продуктивна средба.Со […]

По завршувањето два успешни мандата, исполнети со многу проекти, средби, бизнис-форуми и голем број средби на стопанственици од Македонија и од Бугарија, заминува досегашниот претседател […]

На иницијатива на министрите за надворешни работи на Република Северна Македонија и Република Бугарија, Бујар Османи и Николај Милков, а со поддршка на Македонско-бугарската стопанска […]

Македонско бугарска стопанска комора за потребите на тековен Проект ХЕЛИКС кој се спроведува во период од Септември 2017 до Август 2019 има потреба ангажман на: […]

Страна 1, вкупно 612345...Последна »