Членки

adora Награда најдобар проект на годината од REALEXPO 2016 за АДОРА FLATIRON Скопје
kristalno zvono Алкалоид АД Скопје – Добитник на две награди во рамките на „годишната конференција на македонска берза АД Скопје“
ading Групација Адинг на Саем на градежништво 2016
Advokatska-kancelarija-Tosic-i-Jevtic1 САМОУВЕРЕНО ДО ЦЕЛТА: Постојаното надградување е клучот за да се издвоите на пазарот — адвокатска канцеларија „Тошиќ & Јевтиќ“
adora АДОРА Инженеринг ја одбележа 13 годишнината на компанијата

Главни Вести

Македонско-Бугарската стопанска комора  на покана од  Атлантскиот клуб на Бугарија, учествуваше во организацијата на Меѓународниот Семинар за Телемедицина кој се одржа во Скопје во хотел […]

Во организација на Македонско-Бугарската стопанска комора на 25.10.2016 со почеток во 12.30 часот во хотел Александар Палас, познатиот бугарски бизнисмен Марешки одржа предавање на тема […]

Во Старата скопска чаршија, пред платото на споменикот Скендербег во Скопје се одржа  манифестацијата „Ќебапот – чаршиски бисер на соживот”. Организатори на оваа манифестација, која […]

На 15 јуни 2016 (среда) со почеток во 11:00 часот, во просториите на Царинската управа на Р.Македонија се одржа состанок на Советодавното тело во кое […]

На иницијатива на Македонско-Бугарската стопанска комора и Бугарско – трговската индустриска комора на 10 јуни 2016 година, во БТПП се одржа средба на министерот за […]

Претседателот на Македонско-Бугарската стопанска комора Зоре Темелковски оствари работна средба со Министерот за економија на Р.Македонија, Дритон Кучи на 02 јуни 2016. Темата на која […]

Македонско – Бугарската стопанска комора на четвртото годишно собрание ја потенцираше успешната соработка меѓу двете држави на полето на бизнисот. Според претседателот на комората, Зоре […]

Во организација на Македононско Бугарската Стопанска Комора  а со поддршка на Mинистерството за економија и општина Чаир  на 31.10.2015 година,  во Сули Ан  се одржа […]

МТВ за неколку денови ќе почне да се  гледа  и на територијата на Бугарија. Договорот за бесплатно  емитување  и правото за реемитување го потпишаа  директорот […]

Македонско-Бугарската Стопанска Комора и Бугарско-Трговска Промишлена Палата на 04.12.2014 година Во Софија потпишаа Меморандум за Соработка во присуство на компани членки на двете бизнис асоцијации. […]

Страна 2, вкупно 612345...Последна »