Членки

adora Награда најдобар проект на годината од REALEXPO 2016 за АДОРА FLATIRON Скопје
kristalno zvono Алкалоид АД Скопје – Добитник на две награди во рамките на „годишната конференција на македонска берза АД Скопје“
ading Групација Адинг на Саем на градежништво 2016
Advokatska-kancelarija-Tosic-i-Jevtic1 САМОУВЕРЕНО ДО ЦЕЛТА: Постојаното надградување е клучот за да се издвоите на пазарот — адвокатска канцеларија „Тошиќ & Јевтиќ“
adora АДОРА Инженеринг ја одбележа 13 годишнината на компанијата

Главни Вести

Во организација на Македонско- Бугарска стопанска комора , а со учество на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги на Република Македонија и Советот за […]

На 23 јуни, 2014 година во Штип, во организација на Македонско Бугарската Стопанска Комора, Бугарската Трговска Промишлена Палата и Советот за Развој на Источниот Плански […]

На 16.04.2014 беше одржано Редовно Годишно Собрание на Македонско Бугарската Стоапнска Комора. Организирање на два бизниси – експо форуми за кредитирање на извозно ориентираните компании […]

Скопје и Софија се најблиските метрополи на Балканот, но и 25 години на постранзиција се со единствената незавршена делница од Коридорот 8, а патната инфраструктура […]

Македонско Бугарската Стопанска Комора („МБСК“) ја подржува решеноста на двете Влади за поитно завршување на Коридорот 8 во правец Куманово-Софија. Пред средбата на Премиерите од […]

Неколку десетина градоначалници и бизнисмени денеска во Крива Паланка побараа од централните власти на Македонија и Бугарија да му дадат искучителен приоритет на изградбата на […]

Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот( АППТ) го претстави својот туристички потенцијал на саемот за туризам во Софија, Бугарија во периодот од 13-15ти Февруари. […]

Интервју за Радио Слободна Европа Господине Темелковски, во поглед на односите со соседите, каков е концептот на Македонско – бугарската стопанска Комора за развој на […]

Македонската и бугарската новинарска фела ќе развива меѓумедиумски дијалог со цел ширење на една позитивна клима и атмосфера за развивање на бизнис-релациите, културната соработка и […]

Кристиан Вигенин, шефот на бугарската дипломатија денеска во Скопје имаше средба и со Зоре Темелковски, претседателот на Македонско-бугарската стопанска комора на која се разговаарало за […]

Страна 4, вкупно 6« Прва...23456